Strona główna > Aktualności > Treści

20170416-20170428 Odwiedź fabrykę naszego klienta w Indiach z dwoma mistrzami, aby wyszkolić swoich pracowników

Jul 19, 2017

Na łaskawe zaproszenie Narendry Kumara, właściciela Blue Crystal 3D Engrave Pvt. Z oo Od 20170416 do 20170428, trzech z nas (ja i dwóch mistrzów) udaliśmy się do Indii, aby wyszkolić swoich pracowników. Przez lata prowadzili fabrykę w Bangalore w Indiach i chcą poprawić efektywność swoich pracowników w celu rozszerzenia swojej działalności w Indiach. Inida i inne kraje.


Po przyjeździe okazało się, że posiadają wszystkie niezbędne maszyny i materiały (szlifierki, maszyny do polerowania, maszyny do cięcia, wiertarki do otworów, maszyny do wydrążania, maszyny do piaskowania, maszyny do grawerowania laserowego 3D, materiały krystalograficzne typu k9 klasy A, wielkoformatowa tafla szkła, piaski, ściernica, papier ścierny, ścierka do polerowania, proszek do polerowania, itp.) dla linii do produkcji kryształów.


Ale ich pracownicy nie wiedzieli, jak ich używać. 10 pracowników może robić 100 sztuk gotowych produktów każdego dnia. W naszej fabryce w Chinach co najmniej 2000 sztuk kryształów.


Omówiliśmy więc plan z dwoma mistrzami i właścicielem, aby pomóc w poprawie ich pracy.


Najpierw poprosiliśmy właściciela, aby wyjaśnił swoim pracownikom (nie wiedzieli o angielskim) o planie. Poprosiliśmy go, aby wyznaczył dwóch pracowników, aby dowiedzieć się, jak zrobić szlifowanie bardziej efektywne, dwóch pracowników, aby dowiedzieć się o polerowanie, dwóch pracowników do cięcia , dwóch pracowników do wiercenia otworów i drążenia otworów, dwóch pracowników do piaskowania i sprzątania. Dwóch pracowników do grawerowania laserowego, itp.). Kiedy będą ćwiczyć, będą uczyć się od siebie nawzajem.


Po drugie, przez pierwsze dwa dni jeden mistrz nauczał dwóch mistrzów, aby szlifować, a inny mistrz uczył dwóch mistrzów o polerowaniu. Dwa dni później pracownicy nadal się uczą podczas naszego pobytu.


Drugie dwa dni, jeden mistrz przeszkolony w zakresie cięcia, jeden mistrz do wiercenia otworów i drążenia. Trzecie dwa dni, jeden do piaskowania i jeden do czyszczenia, uczyłem pracowników do grawerowania laserowego 3D, bo robiliśmy to od lat.


Po 10 dniach treningu wszyscy pracownicy mogą pracować szybciej niż dotychczas, co najmniej 5 razy. Na przykład, 5 pracowników może oczyścić tylko 55 sztuk kryształowych trofeów przed treningiem, ale w naszym zakładzie 1 pracownik może je ukończyć w ciągu 2 godzin. Bo nie wiedzieli, żeby wrzucać je do wody przez 15 minut, a potem czyścili.


Po treningu fabryka zaoszczędziła sporo pieniędzy. Jak zaoszczędzono 20% wody, zaoszczędzono 20% energii, 15% piasku i proszku do polerowania. I wiedzą, jak wyciąć, aby zapisać surowce krystaliczne K9 itp.


Indie to duży rynek. Niebieski Kryształ 3D Wygraweruj Pvt. Ltd jest jedyną fabryką kryształów w Indiach, która ma 6 sprzedawców i 5 projektantów oraz 55 pracowników, powinna być najbardziej konkurencyjnym producentem w Indiach, ale ze względu na niską efektywność nie są w stanie wybrać dużych zamówień. Zawsze prosili nas, abyśmy produkowali duże zamówienia. Ale importowane z Chin, będzie to wymagało czasu w czasie dostawy, więc nie będą mogli uzyskać pilnych zamówień w Indiach.


Teraz wszystko się zmienia, mogą wybrać każde zamówienie w Indiach i wyprodukować je we własnej fabryce. Cała nasza fabryka musi tylko kupić dla nich wszystkie materiały dodatkowe. Jesteśmy partnerami i chcielibyśmy rozwijać się coraz lepiej z naszymi klientami.


A podczas naszego pobytu jedna z kobiet miała 24 urodziny, fabryka zarezerwowała tort i wszyscy pracownicy świętowali jej urodziny w biurze. Podoba mi się. Wszyscy z nas cieszą się słodkim momentem.